JAPOŃSKIE TORTURY! PIĘĆ STRASZLIWYCH EKSPERYMENTÓW MEDYCZNYCH ODDZIAŁU 731

83271

4. EKSPERYMENTY Z CHOROBAMI ZAKAŹNYMI

Japończycy bardzo mocno interesowali się rozprzestrzenianiem chorób zakaźnych. Uznano to za bardzo skuteczną metodę walki z wrogiem. Tak więc w ramach prac oddziału 731 kobiety i mężczyzn w różnym wieku i kondycji zakażano chorobami wenerycznymi, jak kiła czy rzeżączka, a następnie sprawdzano, czy nie leczone mogą doprowadzić do zgonu – a jeśli tak to w jakim czasie.

Zakażano dżumą pchły i zrzucano z samolotów na chińskie miasta powodując znaczne spustoszenia wśród ludności cywilnej (Oddział dysponował własną jednostką lotniczą). Zdrowych więźniów zamykano razem z zakażonymi i porównywano jaki czas mija do zarażenia się i śmierci w zależności o kondycji, płci i wieku badanych.


fot. wikimedia-commons domena publiczna

Żeby zwiększyć efektywność chorób wenerycznych męscy zarażeni wcześniej więźniowie byli zmuszani do odbywania stosunków seksualnych ze zdrowymi kobietami – jak i mężczyznami – w celu obserwacji postępowania chorób…

Prace w pewnym momencie wymknęły się spod kontroli, gdyż podczas akcji roznoszenia zarazków w pobliskim rejonie Mandżurii doszło do zarażenia dżumą blisko 2000 tysięcy japońskich żołnierzy, co spowodowało gniew członków generalicji.