JAPOŃSKIE TORTURY! PIĘĆ STRASZLIWYCH EKSPERYMENTÓW MEDYCZNYCH ODDZIAŁU 731

83271

5. ZARAŻANIE PATOGENAMI WIRUSÓW I BAKTERII

Te eksperymenty przekroczyły bramy siedziby Oddziału 731. Tysiące Chińczyków przebywających pod japońską okupacja, w tym głównie kobiet i dzieci, poddane przymusowemu wstrzyknięciu zastrzyku z chorobotwórczymi wirusami i bakteriami. Przede wszystkim pałeczkami dżumy Yersinia pestis.

Okrutni naukowcy obserwowali zachowanie swoich ofiar. Ci, którzy zachorowali najwcześniej byli poddawani transfuzji krwi. Ich zakażona krew była następnie wstrzykiwana zdrowym ludziom.


Śmiercionośne zastrzyki podawano malutkim dzieciom - fot. wikimedia-commons

 

Działo się to bezpośrednio na stole operacyjnym, także umierający człowiek przekazywał śmiercionośna krew swoim nieszczęsnym kolegom zanim umarł.

Krew przetaczana były do specjalnego pojemnika umieszczonego przy stole operacyjnym Gdy krwi w ciele ofiary było już tak mało, że serce nie było w stanie dłużej już jej pompować, specjalnie powołani strażnicy skakali po ciele ofiary, tak był połamać jej żebra i reszta krwi mogła zostać przetoczona…

Działalność Oddziału 731 zakończyła się w 1945 roku, gdy obóz wyzwoliły oddziały Armii Czerwonej. Doktor Shiro Ishira i jego pobratymcy nigdy nie zostali ukarani za swoje zbrodnie…

Bibliografia:
Harris, Sheldon H. Factories of Heath: Japanese Biological Warfare 1932-1945 and the American Cober-Up, Routledge, 1994
Moreno, Jonathan D. Undue Risk: Secret State Experiments on Humans, Routledge, 2001
Williams, Peter. Unit 731: Japan’s Secret Biological Warfare in World War II, Free Press, 1989