Katarzyna Wielka: Zrobiła sedes z polskiego tronu i na nim wyzionęła ducha! Zemsta zza grobu naszego potężnego króla!

Katarzyna pokraśniała z zadowolenia. Będzie dobry! - to solidny mebel! - zakrzyknęła caryca Katarzyna na widok pewnego fotela i aż klasnęła w dłonie. Natychmiast kazała przetransportować go do swojej toalety w pałacu cesarskim w Carskim Siole.

Tak się składa, że tym meblem, był oficjalny tron polskich królów! Taką informację podaje w swojej książce „Życie intymne carycy Katarzyny II” amerykański autor Evan Covert.

Jeśli jest prawdą to co pisze, to byłby to ten sam tron, na jakim siadywał Stefan Batory podczas posiedzeń Senatu i oficjalnych audiencji. Caryca Katarzyna w 1794 roku czyli po stłumieniu Powstania Kościuszkowskiego w Polsce nakazała wywieźć z królewskiego zamku na krakowskim Wawelu wszelkie pozostałe tam, trzeba pamiętać, że wcześniej byli tam Prusacy, regalia królewskie, pamiątki po polskich władcach.

Karykatura polityczna z epoki
fot. wikimedia-commons domena publiczna

To było prawo wojny, że zwycięzca mógł zagrabić co mu się żywnie podobało. A, jak wiemy, Rosjanie w grabieniu byli zawsze mistrzami. Polecenie imperatorowej zostało więc usłużnie spełnione.

czytaj też: Gdzie są najbardziej owłosieni mężczyźni? A gdzie pije się najwięcej mleka?...

Polski tron... sedesem


Podobno Katarzyna na widok solidnego dębowego krzesła, aż klasnęła w dłonie z radości. Jednak Katarzyna, postanowiła nie tylko na nim siedzieć… Kazała wydrążyć w polskim tronie dużą dziurę i ustawić go w swojej… pałacowej toalecie. Polski tron, na którym siedział wcześniej Stefan Batory czy Jan III Sobieski, miał stać się... sedesem rosyjskiej władczyni…
Czy to prawda? Jeśli poznamy bliżej charakter Niemki na petersburskim tronie, można uwierzyć, że to najściślejsza prawda. Była to bowiem osoba o wyjątkowo perwersyjnym charakterze, która dodatkowo z sadystyczną przyjemnością uwielbiała upokarzać swoje ofiary, a zwłaszcza byłych kochanków, jeszcze wówczas urzędujący król Polski, choć internowany przez Rosjan w Grodnie, był w młodości carskim kochankiem…

Śmierć Katarzyny


Wokół okoliczności śmierci tej potężnej władczyni narosło mnóstwo plotek. Ludzie opowiadali, że zmarła w wyniku aktu zoofilskiego, stosunku z rumakiem. To oczywiście plotki. Być może prawda jest jednak, że za zgonem znienawidzonej carycy stanął ktoś inny. A raczej coś…

czytaj dalej


To był 17 listopada 1796 roku. W carskiej sypialni w pałacu w Carskim Siole panowała dziwna cisza. A jednak nikt nie ważył się wejść, nawet zapukać do drzwi. Służba była struchlała i niezdolna do żadnej decyzji. W martwej ciszy mijały kolejne godziny. Tymczasem z sypialni nie dobiegał żaden odgłos.
W końcu ktoś z pałacowej służby oprzytomniał na tyle, że rozkazał sprowadzić jednego z carskich ulubieńców – Płatona Zubowa. Kochanek carycy zdecydowany krokiem wszedł do buduaru, minął puste łóżku i skierował swe kroki do carskiej łazienki. To co zobaczył przeraziło go…
Apetyt seksualny rosyjskiej władczyni był w Europie powszechnie znany
fot. wikimedia-commons domena publiczna

 

Imperatorowa Wszechrosji osunęła się na posadzkę łazienki, była już zimna. Nad jej martwym monstrualnym ciałem stał w spokoju fotel z wydrążoną dziurą w siedzeniu – tron polskich władców. Katarzyna wielka, morderczyni Polski, dokonała swego żywota… na polskim tronie.
Być może Zubow usłyszał w tym momencie cichy chicot Historii. Stefan Batory, który za życia bił bez litości wojska Iwana Groźnego, po raz kolejny pokonał władcę Rosji, tym razem zza grobu.

Bibliografia:

Evan R. Covert: Życie intymne carycy Katarzyny II. Wydawnictwo Gdańskie 1992
Władysław Andrzej Serczyk: Katarzyna II carowa Rosji. Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1983.
Stanisław Szenic: Większy niż król ten książę. Warszawa: Wydawnictwo MON, 1976.
Maria Żywirska: Ostatnie lata życia króla Stanisława Augusta. Warszawa: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1978.

czytaj też: Szok! W Niemczech wykopano potężną swastykę! Co tam miało być?

Najchętniej czytane