"Killer Kowalski" Polak który został mistrzem AMERYKAŃSKIEGO WRESTLINGU [VIDEO]

Hulk Hogan, Triple H czy John Cena to "sportowcy", którzy dorobili się sławy i pieniędzy na amerykańskim profesjonalnym wrestlingu. Mało kto wie, że jednym z pierwszych prowrestlingowych celebrytów był Polak walczący pod pseudonimem Killer Kowalski.

Historia Edwarda Władysława Spulnika rozpoczyna się już w Stanach Zjednoczonych. Tam przyszedł na świat w polskiej rodzinie, która wyjechała do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszego życia.

Edward był bardzo szybko rozwijającym się dzieckiem. Według oficjalnej biografii już w wieku 14 lat posiadał wzrost około 2 metrów. Początek dorosłego życia okazał się bardzo ciężki finansowo. Pomimo, że Edward Spulnik chciał być inżynierem to jednak swoją zawodową karierę rozpoczął jako pracownik fizyczny w fabryce w mieście Detroit.

Słabe zarobki zmusiły Polaka do poszukiwania szybkiego zarobku. Znajomi podpowiedzieli mu, że powinien spróbować sił w sportowej-rozrywce jaką były rodzące się profesjonalne zapasy - Pro Wrestling.

Polski "killer"


Karierę wrestlera rozpoczął w federacji NWA, największej i najprężniej się wówczas rozwijającej. "Polish Apollo", "Hercules Kowalski" czy też "Killer Kowalski" to tylko niektóre przydomki, które nosił w czasie walk.

Prywatnie Edward Spulnik był uważany za bardzo miłego, przyjaznego człowieka. W świecie Wrestlingu odgrywał jednak rolę bezwzględnego "heela" czyli postaci negatywnej, którą kibice z natury mają nie lubić.

Największe sukcesy w Pro Wrestlingu, Killer Kowalski odnosił już w federacji WWF. Wtedy to rywalizował na ringu z najtrudniejszymi przeciwnikami, z którymi wygrywał. Co prawda nigdy nie podniósł najważniejszego trofeum, czyli tzw. Mistrza Wagi Ciężkiej jednak kilkukrotnie zwycięsko wychodził z pojedynków o pas mistrzowski "Tag Team" czyli w walce 2 na 2.

Po zakończeniu kariery zapaśnika Edward Władysław Spulnik zajął się trenowaniem młodych talentów. To właśnie z jego szkoły wyszedł między innymi słynny ówcześnie prowrestler Triple H, niekwestionowana gwiazda tego sportu.
W 1996 roku został dołączony do Hall of Fame federacji WWF, czyli grona najznamienitszych postaci w amerykańskich profesjonalnych zapasach.

https://www.youtube.com/watch?v=OOkfxbZJo-4

Najchętniej czytane