MASAKRA! DRASTYCZNE VIDEO! TYRAN LIBERII TORTUROWANY PRZEZ SWOJEGO NASTĘPCE [VIDEO 18+]

Samuel Doe był jednym z najkrwawszych dyktatorów Afryki. Doszedł do władzy w tym nad atlantyckim kraju w wyniku zamachu stanu w roku 1980. 

 

Co ciekawe do władzy doszedł mając stopień zaledwie... starszego sierżanta.

12 kwietnia 1980 roku wtargnął z siedemnastoma żołnierzami do rezydencji rządu w Monrovii. Atakując ten budynek, Doe i jego podkomendni zamordowali 30 wyższych urzędników państwowych. Jednym z nich był prezydent Liberii William Richard Tolbert, którego we śnie zadźgano bagnetami i poćwiartowano. Następnie Doe przejął po nim urząd głowy państwa: ogłosił się generałem, naczelnym dowódcą sił zbrojnych oraz przewodniczącym Ludowej Rady Ocalenia. W ten sposób Doe zakończył rządy potomków amerykańskich niewolników skupionych wokół Prawdziwej Partii Wigów, którzy rządzili od początków istnienia państwa. Był pierwszym prezydentem wywodzącym się z rdzennej (autochtonicznej) ludności.

Jednak jego władza trwała zaledwie dekadę...

9 września 1990 Doe został schwytany w zasadzkę urządzoną przez rebeliantów Johnsona przed kwaterą główną sił pokojowych. Doszło wcześniej do wymiany ognia, w której Doe został tak ranny w nogę, że nie mógł uciekać. Przewieziono go do więzienia, gdzie został pobity przez rebeliantów. Johnson przystąpił osobiście do przesłuchania dyktatora, wypytując go o numery konta w szwajcarskich bankach. Zmarł w wyniku wielogodzinnych tortur, które miały na celu zmuszenie go do podania numeru szwajcarskiego konta, na którym rzekomo zgromadził ogromny majątek. Ich przebieg nagrano na taśmie video i emitowano w wiadomościach krajowych i zagranicznych.

Poniższy film to zapis tortur prezydenta Doe. Czy zasłużył na ten los?

 

https://youtu.be/yV3JYWhE_gg

źródło: standardowa licencja Youtube

Najchętniej czytane