NIESAMOWITY FILM! HITLER Z PRZYJACIÓŁMI W PRYWATNEJ REZYDENCJI! [VIDEO]

Miejscem, gdzie przywódca III Rzeszy najlepiej wypoczywał była jego prywatna rezydencja położona w Alpach. Berghof był prywatnym domem Adolfa Hitlera w latach 1936-45.

Luksusowa rezydencja położona położona była na stoku góry Obersalzberg w Alpach Salzburskich w pobliżu Berchtesgaden w Niemczech.

Adolf Hitler przyjechał na Obersalzberg, za namową Dietricha Eckarta, jeszcze przed puczem monachijskim. Za pośrednictwem żony Edwina Bechsteina, Heleny, poznał radcę Wintera, właściciela domu letniskowego nazwanego na cześć jego żony jej nazwiskiem panieńskim (Haus Wachenfeld) – Dom Wachenfeld.

Był to góralski, piętrowy dom letniskowy posadowiony na wysokim kamiennym fundamencie, wrzynającym się dłuższą ze ścian w zbocze Obersalzbergu. Piętro z poddaszem z zewnątrz odeskowane i otoczone wokół balkonem z balustradami, pokryte było dwuspadowym dachem z drewnianego gontu.

Hitler zauroczony


Zauroczony widokami Hitler w 1925 wynajął Haus Wachenfeld od Margarete Winter-Wachenfeld początkowo na nazwisko swojej przyrodniej siostry Angeli Raubal, a od 1927 na swoje, by w końcu w 1934 wykupić go od spadkobierców Margarete na własność.

Zakup sfinansował z wpływów ze sprzedaży pierwszego wydania książki Mein Kampf. Jeszcze w 1933 według projektu architekta Neymeyera z Monachium, do budynku dobudowano od strony doliny oszkloną werandę, a pod nią garaż przykryty tarasem widokowym, a wkrótce potem małe poprzeczne skrzydło z prawej strony domu.

W 1936 rozpoczęto finansowaną ze środków Fundacji Adolfa Hitlera (Adolf-Hitler-Spende der deutschen Wirtschaft) rozbudowę Domu Wachenfeld. Szkice zamierzenia, co miało również i swoje negatywne następstwa, wykonał osobiście Hitler, a opracował architekt Alois Degano z Gmund am Tegernsee.

Poniższy film przedstawia unikalne zdjęcia z pobytu Adolfa Hitlera w Beghofie latem 1939 roku, na kilka tygodni przed wybuchem II wojny światowej. Na kolorowanych ujęciach oprócz Fuehrera i Evy Braun widać między innymi Alberta Speera i Joepha Goebbelsa.

Rysuje się obraz uroczej letniej sielanki... Kilka tygodni później ta idylla sotanie brutalnie przerwana...

https://youtu.be/dZBAcU3jxg0

źródło: UnknownWW2InColor

Najchętniej czytane