PRZERAŻAJĄCY ZWYRODNIALEC! TED BUNDY. SPOKOJNY STUDENT PRAWA I SADYSTYCZNY, SERYJNY MORDERCA!

Ted bił uprowadzone przez siebie kobiety, dusił je, gwałcił, a czasami torturował. Wielokrotnie wracał do miejsc, gdzie porzucał ciała, aby kontynuować ich bestialskie rozczłonkowywanie. Pozbawioną reszty tułowia głowę ofiary stawiał w swoim mieszkaniu jak ozdobę.


 

Wielu ludzi, którzy osobiście znali Teda Bundy w latach 70-tych uważało go za czarującego, niezwykle inteligentnego, młodego mężczyznę. Studiował prawo w stanie Waszyngton. Niektórzy wróżyli mu przyszłość w polityce, na stanowisku gubernatora.

Jednak, jak się później okazało, ten sam spokojny Ted Bundy był odpowiedzialny za wielokrotne porwania i okrutne morderstwa, popełnione z zimną krwią,  na co najmniej 30 kobietach.

POCZĄTEK KRWAWEGO HORRORU    

Urodzony w Burlington, w stanie Vermont, w 1946 roku, Theodore Robert Bundy zdecydowanie nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Jego matka, Eleonor Cowell, urodziła go jako panna, co w tamtych czasach było hańbą dla rodziny. Mając na uwadze ochronę Teda, rodzice Eleonor, czyli de facto jego dziadkowie, udawali jego rodziców, natomiast jego prawdziwa matka przedstawiana była jako jego starsza siostra.

Dom rodzinny Cowella nie był spokojny. Dziadek Teda był znany jako paskudny bigot i pijaczyna. Mroczna teoria sugeruje, że dziadek Teda mógł być faktycznie jego biologicznym ojcem. Ted dorastał w samotności, przez co stał się antyspołecznym nastolatkiem, będącym pod głębokim wpływem pornografii. Miał długą kartotekę policyjną związaną z kradzieżami, którą wyczyszczono, gdy osiągnął 18 lat.

PRZYKŁADNY STUDENT I WOLONTARIUSZ W TELEFONIE ZAUFANIA

Bundy uzyskał tytuł z psychologii w 1972 r. na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Co ciekawe w czasie studiów zgłosił się jako wolontariusz do pomocy przy prowadzeniu telefonu zaufania zapobiegającego samobójstwom, a także zapisał się do państwowej grupy zadaniowej ds. prewencji kryminalnej, aby przygotować się do kariery w prawie i polityce.

Koledzy Teda, z telefonu zaufania, zauważyli, że był dobry w tej pracy. Jedna ze współpracownic - Anne Rule – przyszła bestsellerowa pisarka - powiedziała, że Bundy odprowadzał ją późno w nocy do samochodu, aby upewnić się, że jest bezpieczna. Była zdumiona jego późniejszym aresztowaniem twierdząc: „Ted Bundy zabierał życie, ale także ratował życie”.

PRZERAŻAJĄCY ZWYRODNIALEC! - TED BUNDY – SPOKOJNY STUDENT PRAWA I SADYSTYCZNY, SERYJNY MORDERCA!Wiele osób zastanawiało się nad tym czy praca w telefonie zaufania dla samobójców nie dała czasem szansy Bundy’emu na poznanie słabości zrozpaczonych ludzi. Na pewno jednak, dzięki udziałowi w grupie zadaniowej, uzyskał wiedzę na temat tego, jak funkcjonują organy ścigania i jak urzędnicy śledczy obserwują przestępców w całym kraju.

UPIORNA METAMORFOZA BUNDY’EGO I JEGO PIERWSZE OFIARY

Rok po college’u Ted zapisał się na studia prawnicze na Uniwersytecie w Utah, choć często opuszczał zajęcia, aż ostatecznie całkowicie przestał chodzić do szkoły. Wówczas kilka kobiet zaginęło w okolicy - niektóre z nich były studentkami tej samej uczelni.

Ted bił uprowadzone przez siebie kobiety, dusił je, gwałcił, a czasami torturował. Siła sadyzmu Bundy’ego nie miała granic, ponieważ wielokrotnie wracał do miejsc, gdzie porzucał ciała, aby kontynuować ich bestialskie rozczłonkowywanie. Pozbawioną reszty tułowia głowę ofiary stawiał w swoim mieszkaniu jak ozdobę.


Ponieważ liczba ofiar stale rosła wiele osób, w tym jego dziewczyna, zaczęło podejrzewać  Bundy’ego o udział w tych zbrodniach. Niestety wizerunek przykładnego studenta powodował, że policja odrzucała go z kręgu podejrzeń. Nigdy też nie pozostawiał żadnych swoich śladów na miejscu zbrodni.KONIEC PSYCHOPATYCZNEGO ZBRODNIARZA

Bundy został w końcu aresztowany 16 sierpnia 1975 roku, po tym jak policja zauważyła, że podejrzanie krąży po okolicy. W wyniku przeszukania jego Volkswagena Beetle z 1968r. policja znalazła mnóstwo podejrzanych przedmiotów, takich jak kajdanki i liny, jednakże śladów wskazujących na bezpośrednie powiązanie z przestępstwami tam nie znaleziono.

Choć nie został skazany policja zaczęła go pilnować. Sytuacja uległa gwałtownej zmianie, gdy kolejnej ofierze Teda udało się uciec, tym razem został uznany winnym i skazany, ale upomniał się o niego Sąd w stanie Kolorado, gdzie został przewieziony. Udało mu się tam zbiec z więzienia, ale tylko na tydzień. Jednak w 1977r. Bundy ponownie uciekł policji, tym razem na Florydę. Pozbawił wówczas życia kolejnych 6 ofiar. Psychologowie i kryminolodzy uważali go za psychopatę.

Po licznych bataliach sądowych skazano go w końcu na śmierć na krześle  elektrycznym. Egzekucja odbyła się na Florydzie 24 stycznia 1989 r.

Sprawa Bundy’ego zawsze była pożywką dla książek i filmów. Powstaje właśnie nowa produkcja filmowa w reżyserii Joe Berlingera.

 

 

 

Najchętniej czytane