PRZERAŻAJĄCY ZWYRODNIALEC! TED BUNDY. SPOKOJNY STUDENT PRAWA I SADYSTYCZNY, SERYJNY MORDERCA!

2473

KONIEC PSYCHOPATYCZNEGO ZBRODNIARZA

Bundy został w końcu aresztowany 16 sierpnia 1975 roku, po tym jak policja zauważyła, że podejrzanie krąży po okolicy. W wyniku przeszukania jego Volkswagena Beetle z 1968r. policja znalazła mnóstwo podejrzanych przedmiotów, takich jak kajdanki i liny, jednakże śladów wskazujących na bezpośrednie powiązanie z przestępstwami tam nie znaleziono.

Choć nie został skazany policja zaczęła go pilnować. Sytuacja uległa gwałtownej zmianie, gdy kolejnej ofierze Teda udało się uciec, tym razem został uznany winnym i skazany, ale upomniał się o niego Sąd w stanie Kolorado, gdzie został przewieziony. Udało mu się tam zbiec z więzienia, ale tylko na tydzień. Jednak w 1977r. Bundy ponownie uciekł policji, tym razem na Florydę. Pozbawił wówczas życia kolejnych 6 ofiar. Psychologowie i kryminolodzy uważali go za psychopatę.

Po licznych bataliach sądowych skazano go w końcu na śmierć na krześle  elektrycznym. Egzekucja odbyła się na Florydzie 24 stycznia 1989 r.

Sprawa Bundy’ego zawsze była pożywką dla książek i filmów. Powstaje właśnie nowa produkcja filmowa w reżyserii Joe Berlingera.