SZOKUJĄCY FILM! MUZUŁMANIE BOŚNIACCY MORDUJĄ SERBSKIEGO JEŃCA [VIDEO 18+]

Na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku na terenach dawnej Jugosławii rozszalała się straszliwa wojna domowa. Szczególnie zacięte walki występowały na terytorium Republiki Bośni i Hercegowiny.

Dobrze zbadane są zbrodnie popełniane to przez siły Republiki Serbskiej w Bośni, głownie przez żołnierzy niesławnej pamięci korpusu generała Ratko Mladicia. Tymczasem wyjątkowym okrucieństwem odznaczały się również działania sił muzułmańskich skupionych w tak zwanej Armii Republiki Bośni i Hercegowiny.

Szczególnym okrucieństwo cechowały się działania 5. Korpusu ARBiH. Formacja ta była rozmieszczona wokół miasta Bihać, celem ochrony przed siłami serbskimi. 5 Korpus też walczył przeciwko wojskom muzułmańskim lojalnym Fikretowi Abdicowi, który współpracował z siłami serbskimi i chorwackimi.

W ostatniej wojskowej akcji - Operacja "Sana 95", korpus pokonał zwolenników Abdica i przywrócił kontrolę rządu nad kilkoma regionami Bośni.

Poniższy film przedstawia scenę ujęcia i "przesłuchania" serbskiego więźnia. Są to ostatnie chwile życia serbskiego żołnierza. Jeniec został zastrzelony z zimną krwią.

https://youtu.be/J18jPBy72Eg

źródło: standardowa licencja Youtube.com

Najchętniej czytane