NIE DO WIARY! PRZERAŻAJĄCE EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL! [VIDEO]

Chora miała napady niewytłumaczalnej agresji, potrafiła ciskać z nadludzką siłą rosłych mężczyzn, skakać po ścianach, a na widok dewocjonaliów kląć męskim głosem i pić własny mocz! Księża znaleźli na to jedną odpowiedź: OPĘTANIE!


Niesamowita historia Anneliese Michel wydarzyła się prawie pół wieku temu, ale wciąż szokuje! Młoda Niemka, według lekarzy, zapadła na epilepsję w wieku 16 lat i cierpiała na nią aż do śmierci.

Był to jednak wyjątkowo dziwny przypadek epilepsji!
Chora miała napady niewytłumaczalnej agresji, potrafiła ciskać z nadludzką siłą rosłych mężczyzn, skakać po ścianach, a na widok dewocjonaliów kląć męskim głosem i pić własny mocz! Księża znaleźli na to jedną odpowiedź: OPĘTANIE!


Pierwsze ataki


Anneliese była przeciętną, młodą dziewczyną z katolickiej, bawarskiej rodziny. Pochodziła z małej mieściny o nazwie Leiblfing. Dziś mogłaby się wyróżniać swoją religijnością, ale w tamtych czasach nie było to tak wyjątkowe. Była pogodną, życzliwą osobą. Zawsze uśmiechnięta i zawsze pomocna.

PRZERAŻAJĄCE! Zapis audio przebiegu egzorcyzmów Anneliese Michel:

https://youtu.be/-4xiT67GrbY

źródło: ImgEntertainment1

Często stawała w obronie swoich młodszych sióstr. Lubiła śpiew i towarzystwo rówieśników. Miała chłopaka i wiele koleżanek. Emanowała radością. Ponadto wyróżniała się inteligencją i była chwalona w szkole. Wydawałoby się, że wszystko w jej życiu się układa... jednak do czasu. W wieku 16 lat zaczęły się pierwsze ataki. Lekarze stwierdzili epilepsję. Annelise była poddawana leczeniu. Pomimo gorszych momentów dziewczyna mogła jeszcze żyć normalnie. Zdała maturę i poszła na studia pedagogiczne.


Opętanie?


Pierwsze symptomy wskazujące na problemy natury duchowej ujawniały się jeszcze w domu rodzinnym.


Matka Anneliese, Anna twierdzi, że pewnego razu przy obiedzie dłonie dziewczyny napuchły. Stały się nienaturalnie większe, a sama dziewczyna stwierdziła, że według niej są czarne.


 

Na pierwszym roku studiów niepokojące zjawiska zdarzały się już lawinowo. Cała rodzina słyszała dziwne odgłosy w domu. Stukanie, pukanie, przedmioty zmieniały swoje miejsce. Kiedy bliscy reagowali na to modlitwą Anneliese wpadała w pewnego rodzaju trans.


Rodzice Anneliese nie mogli w żaden sposób pomóc córce - fot. wikimedia-commons

Atakowała, była agresywna, rozrywała różańce. Podczas takich napadów potrafiła wyczyniać niewytłumaczalne rzeczy. Przeczące prawom fizyki i wszelkim innym! Potrafiła nie jeść lub nie spać przez długi czas nie okazując zmęczenia! Rzucała o ściany uspokajającymi ją ludźmi, biegała nago, na czworakach, skakała po pionowych ścianach niczym kozica, wyła, szczekała lub brała kąpiel w lodowatej wodzie!

Kolejni lekarze byli bezradni, tym bardziej, że nawet w ich obecności dochodziło do paranormalnych wydarzeń. Podczas jednej z wizyt w szpitalu kolor oczu Anneliese zmienił się z niebieskiego na czarny!

Kiedy dostawała ataku potrafiła kręcić głową w jedną i drugą stronę z prędkością drzwi obrotowych!


Nic dziwnego, że medycyna była bezradna! Sprawa stała się jasna kiedy dziewczyna udała się na jeden ze spacerów, wraz ze swoim poznanym na studiach ukochanym, Piotrem. Para udała się do lasu, spacerowali choć młoda kobieta z trudem się poruszała od ciągłych ataków. W pewnym momencie Annaliese przystanęła i zaczęła się modlić, a następnie uradowana kazała wracać do domu, gdzie powiedziała matce o wizji Matki Bożej. Maryja miała zaproponować jej cierpienie pokutne za Niemców, w szczególności młodzież i księży!

Dziewczyna na czas rozmyślania nad propozycją wróciła do normy. Wszystko wróciło kiedy przystała na tę propozycję.

Egzorcyzmy


Jak można się domyślić jej stan się pogorszył. Miewała co raz mniej momentów normalnego zachowania. Przez 3 lata spała tylko na podłodze nie chcąc spać w łóżku. Rozbijała głową szyby, wgryzała się w tynk w ścianach, okaleczała się. W ostatnich latach życia otrzymała również stygmaty!

„Nigdy bym nie pomyślała, że to jest tak straszne. Ciągle sobie myślałam, że chcę cierpieć także za innych ludzi, żeby nie poszli na wieczne zatracenie, ale nie sądziłam, że jest to aż tak bolesne, tak straszne, tak okropne!” - powiedziała Anneliese na nagraniu z 1 lutego 1976 roku.

Po wielu latach męki rodzina zgłosiła się do księży egzorcystów. Zgoda na ich wyprawienie zapadła 1975 roku. Jej sprawą zajmowało się dwóch księży: ks. Alt i ks. Enzo. Podczas egzorcyzmów wydarzały się iście dantejskie sceny.Duchowni rozeznali, że w ciele młodej kobiety znajduje się 6 demonów! Ich imiona to: Lucyfer, Judasz, Kain, Nero, Hitler i Fleischmann - duch grzesznego księdza z XVI wiecznych Niemiec!
Czy wybawienie znalazła dopiero po śmierci? - fot. wikimedia-commons

 

Walka egzorcystów zawsze była zacięta! Egzorcyzmy odbywały się regularnie przez wiele miesięcy. Za każdym jednak razem demony wracały po wypędzeniu. W pewnym momencie wyznały, że chciałyby wyjść, ale Zbawiciel im nie pozwala. Wówczas ks. Alt zorientował się w sytuacji, że nie jest to zwykłe opętanie, a forma pokuty przyjętej przez Anneliese za innych. Na jednym z końcowych egzorcyzmów młoda Niemka poprosiła o rozgrzeszenie. Po jego uzyskaniu miało odbyć się jej uwolnienie. Zmarła w krótkim czasie od tego momentu, 1 lipca 1976 roku.

Kontrowersje


Niektórzy lekarze twierdzili, że przyczyną śmierci było zagłodzenie. Anneliese z trudem przyjmowała posiłki, gdyż demony miały powodować wypluwanie jedzenia. Inni łączą objawy i jej zachowania z przedawkowaniem leków na epilepsję.

W 1978 roku odbył się proces, w którym dwaj duchowni i rodzice dziewczyny zostali uznani winnymi nieumyślnego spowodowania śmierci. Skazano ich na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Kościół niemiecki również potępił egzorcyzmy. Żaden z ówczesnych niemieckich biskupów nie bronił skazanych. Co ciekawe ks. Josef Strangl, który wcześniej wydał zgodę na egzorcyzmy po fakcie wydał nawet dokument, w którym uznał brak istnienia diabła i chorobę, a nie opętanie Anneliese! Jeśli więc pokuta Anneliese Michel jak ją postrzegają zwolennicy tezy o prawdziwości opętania była skierowana za księży i młodzież niemiecką to już dziś możemy stwierdzić, że z pewnością przez Niemców została odrzucona!

Jakub Bazler

Najchętniej czytane