ZIELONA i kwitnąca ANTARKTYDA! - tajemnicza mapa tureckiego admirała, PIRI REISA

PIRI REIS był tureckim admirałem, który żył w XVI WIEKU. Nie jego osoba jest jednak ciekawa, ale MAPA, którą stworzył. Na jego dziele ANTARKTYDA jest prawdziwym ZIELONYM kontynentem.

 

Pośród wielu mniej lub bardziej dokładnych takich dokumentów napotykamy na mapę, która po dziś dzień sprawia, że badacze i historycy siwieją na skutek prób rozwikłania jej tajemnic. Mowa o mapie tureckiego admirała, Piri Reisa.

Uważa się ją, bez kozery, za jedną z najpiękniejszych, najciekawszych i co najważniejsze - najbardziej tajemniczych map, jaka przetrwały z czasów wielkich odkryć geograficznych. Jest ona także jedną z najmniej zrozumiałych map w historii eksploracji akwenów wodnych na naszej planecie.

Mapa Piri Reisa została odkryta w 1929 roku przez Baya Halil Ethama, dyrektora generalnego pałacu Topkapki Serai w Stambule, który został przekształcony w muzeum starożytności. Sama mapa jest w rzeczywistości tylko jedną trzecią większej mapy świata, a reszta jej części uważa się za zaginione.

Mapa szokuje swoją zawartością!


Mapa pokazuje zachodnie wybrzeże Afryki, wschodnie wybrzeże Ameryki Południowej i północne wybrzeże Antarktydy. Północne wybrzeże Antarktydy jest pokazane ze szczegółami. Na świecie krąży wiele różnych informacji na temat pochodzenia mapy - że jest to najstarsza mapa obu Ameryk, że zawiera ona kopię mapy podobnego dokumentu sporządzonego przez Krzysztofa Kolumba w 1498 r. Nie podlega jednak dyskusji, że jest to najdokładniejsza mapa wykonana w XVI wieku. Inni badacze i historycy twierdzą, że ukazuje ona nam dowody na wysoki poziom umiejętności i zdolności geograficznych, w postaci mierzenia i wykonywania sferycznych obliczeń trygonometrycznych na wieki przed czasami nam współczesnymi i że jest także dowodem na istnienie ogólnoświatowej cywilizacji morskiej istniejącą dziesiątki tysięcy lat temu.

czytaj też: Okrutna KANIBALKA ze stalowymi zębami – jak BABA JAGA pomaga wychować...

Mapa została wykonana przez słynnego admirała floty Ottomanów, znanego nam jako Piri Reis. Urodził się on jako Muhiddin Piri, prawdopodobnie w Gallipoli, około 1465-70r. W wieku 12 lat dołączył do załogi stryja, admirała w osmańskiej marynarce wojennej i służył pod jego opieką przez czternaście lat. Sześć z tych lat spędził podróżując wzdłuż wybrzeży Ameryki Północnej, Włoch, Hiszpanii, ale przebywał on także na wyspach zachodniej części Morza Śródziemnego. Piri zaangażował się w wiele bitew morskich pod komendą swego wuja, a następnie, kiedy zebrał cenne doświadczenie, dowodził własnym statkiem podczas wojny z Wenecją.
   Piri Reis był wytrawnym kartografem; tu sporządzona przez niego mapa Sycylii
(fot. wikimedia-commons)

Po śmierci opiekuńczego wuja w 1530 r., Piri Reis powrócił do Gallipoli i tam stworzył niewiadomym sposobem pierwszą ze swoich dwóch map świata. Cztery lata później powrócił jeszcze raz na ukochane morze, tym razem w celu prowadzenia wojennych działań. Przez całą swoją morską karierę Piri Reis zbierał różnorakie mapy, zapisywał miejsca, do których żeglował, a następnie sporządzał szkice linii brzegowych, jak i wielu wysp, które odwiedził podczas swoich morskich ekapad. W 1528 r. ów admirał z zacięciem kartograficznym stworzył swoją drugą mapę świata.

czytaj dalej


W 1554 roku, kiedy admirał osiągnął wiek nestorowy w postaci ponad osiemdziesięciu przeżytych lat, nieszczęśliwie padł ofiarą planów osmańskiego sądu i wielkiej polityki. Po przegranej w bitwie morskiej z Portugalczykami, podstępni , donieśli sułtanowi, że wiekowy admirał uciekł z „pola” bitwy, aby ocalić siebie i swój wielki skarb, który rzekomo zgromadził podczas wielu dziesięcioleci korsarstwa, jakiego dopuszczał się pod komendą własnego wuja, jak i z okresu służby w tureckiej marynarce wojennej. Sułtan kazał ściąć nieszczęsnego twórcę tajemniczych map, za zdradę, jakiej ten dopuścił się podczas bitwy z Portugalczykami, a jego skarby zostały zarekwirowane przez urzędników i przetransportowane do pałacu Topkapki Serai w Stambule.

Kto zostawił obraz zielonej Antarktydy potomnym?


Jeżeli chodzi natomiast o samą mapę admirała, to nie tyle chodzi o to, że Piri Reis zdołał sporządzić tak dokładną mapę regionu Antarktydy na 300 lat przed jej odkryciem - ale że mapa przedstawia linię brzegową kontynentu skutego lodem!. Dowody zebrane przy użyciu najnowszych technologii potwierdzają, że ostatni czas, kiedy Ziemia Królowej Maud była pozbawiona czapy lodowej przykrywającej linię brzegową Antarktydy sięga 4000 lat p.n.e.!
Tak wygląda biegun południowy pozbawiony czapy lodowej (fot. wikimedia commons)

Oficjalna nauka mówi nam, że Antarktydę pokrywa lód od co najmniej miliona lat, jednak mapa Piri Reisa pokazuje, że północna część tego kontynentu została naniesiona na karty mapy zanim Antarktyda została pokryta lodem. To daje nam asumpt do przypuszczeń, że została ona zbadana już…  milion lat temu.

czytaj też: Ostatni w roku czterech cesarzy. Wespazjana droga do tronu Rzymu

Według oficjalnej nauki taka możliwość nie wchodzi w grę, ponieważ ludzkość jeszcze w tym czasie nie istniała. Badania wykazały także, że Antarktyda zaczęła pokrywać się lodową czapą 6000 lat temu. Dlatego pytanie brzmi: kto odwzorował tereny znane nam jak Ziemia Królowej Maud i to przeszło 6000 lat temu? Drugie pytanie brzmi, jaka cywilizacja miała środki i powody, aby tego dokonać?

Dzieło zamierzchłej cywilizacji, czy obcych odwiedzających naszą planetę?

Jest wiele rzeczy, które fascynują ludzi na temat mapy Piri Reisa. Sam fakt jej istnienia każe zastanowić się nam, co tak naprawdę działo się na naszej planecie setki tysięcy lat temu. Czy istniała kiedykolwiek w zamierzchłej historii cywilizacja o wiele bardziej inteligentna i technologicznie rozwinięta, niż moglibyśmy sobie wyobrazić? Jeśli tak, co się stało z jej przedstawicielami? Również sama mapa stoi „kością w gardle” klasycznym badaczom historii i pokrewnych nauk, ponieważ jej twórca znał dokładny obwód ziemi w promieniu 50 mil a przedstawione tereny bieguna południowego najwidoczniej musiałyby być żeglowne 6000 lat temu! Wisienką na torcie jest zatrważający fakt, iż sama mapa przedstawia naszą planetę… widzianą z kosmosu, co oczywiście wzbudza podejrzenia, że Piri Reis stworzył swoją mapę dzięki wiedzy obcych cywilizacji, które mogły odwiedzać Ziemię w tak odległych czasach.

Źródła: Piri Reis – „Księga nawigacyjna”; innemedium.pl; Wikipedia,

Najchętniej czytane